![η περιοχή Νεάπολης - Βραχασίου - Μιλάτου υπό την εποπτεία του δημάρχου Αγίου Νικολάου](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/menegakisSMALL.jpg?resize=640%2C427&ssl=1)
Μετά την ανακοίνωση για τον ορισμό εννέα αντιδημάρχων καθώς και προτεινόμενων προέδρων στα Νομικά Πρόσωπα του Δήμου, ο Δήμαρχος Αγίου Νικολάου κ. Μανώλης Μενεγάκης, σύμφωνα με ανακοίνωση που έδωσε στην δημοσιότητα, επιθυμώντας να προσδώσει ιδιαίτερη βαρύτητα και
συμβολισμό, αναλαμβάνει ο ίδιος τα εξής:
- Τον τομέα εποπτείας των χωρικών Δημοτικών Ενοτήτων Νεάπολης και Βραχασίου – Μιλάτου.
- Τον τομέα Τεχνικών Έργων και Βιώσιμης Κινητικότητας.
Σε δήλωση του ο Δήμαρχος Αγίου Νικολάου κ. Μανώλης Μενεγάκης, με αφορμή την παραπάνω απόφαση, τόνισε :
“Δεσμευτήκαμε για την αναβάθμιση της καθημερινότητας και τη βελτίωση της ποιότητας ζωής σε κάθε δημοτική ενότητα του Δήμου μας. Πρώτος ο ίδιος ως Δήμαρχος, αλλά και οι νέοι αντιδήμαρχοι, αναλαμβάνουμε την ευθύνη υλοποίησης του σχεδίου μας, σε όλο το εύρος του δήμου, για να υπηρετήσουμε τους συμπολίτες μας”.