![Κλήρωση θέσεων στη νέα θέση Λαϊκής Αγοράς](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/IMG_20230818_102632.jpg?resize=640%2C480&ssl=1)
Έγινε το πρωί της Παρασκευής (18/9) η κλήρωση για την τοποθέτηση των υφιστάμενων κατόχων αδειών σε θέσεις στην Λαϊκή Αγορά Αγίου Νικολάου, στην νέα θέση που έχει χωροθετηθεί με την 193/2022 Απόφαση Δημοτικού Συμβουλίου.
Η κλήρωση έγινε απόντων των εκπροσώπων παραγωγών και εμπόρων Λαϊκών αγορών Λασιθίου.
Από τη πλευρά του δήμου, παρόντες, ο δήμαρχος Αντώνης Ζερβός, ο αντιδήμαρχος Μανόλης Λεμπίδης, ο επικεφαλής της τοπικής κοινότητας Αγ. Νικολάου Βασίλης Ορφανάκης, ο Γενικός Γραμματέας του δήμου κ. Στεφανάκης και η γραμματέας του δημοτικού συμβουλίου Κυριακή Στρατάκη.
Σύμφωνα με όσα μας είπε ο δήμαρχος Αγίου Νικολάου:
Όλη η διαδικασία της κλήρωσης σε video του δήμου Αγίου Νικολάου: