![Μάνος ατράκης Μάνος ατράκης](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/katrakis_1.jpg?resize=142%2C191)
Το Μουσείο θα στεγασθεί στο παλαιό πέτρινο Δημοτικό Σχολείο Ποταμίδας, που δεν χρησιμοποιείται πλέον, το οποίο παραχωρήθηκε προς τούτο από τον Δήμο Μηθύμνης.
Π’ αυτό, όσοι έχουν εκδώσει βιβλία σχετικά με το θέατρο, τον κινηματογράφο, κλπ. ή κατέχουν φωτογραφίες και παλαιά προγράμματα θεάτρου, και εάν φυσικά θέλουν, να υπάρχουν και να εκτίθενται στο εν λόγω μουσείο και στην βιβλιοθήκη του, ας έλθουν σε επικοινωνία με τον λαογράφο, κ. Λεκάκη (τηλ. 210-94.00.674).