![ΠΑΣΕΓΕΣ και ΕΑΣ Μεραμπέλλου ΠΑΣΕΓΕΣ και ΕΑΣ Μεραμπέλλου](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/easm_paseges_2.jpg?resize=200%2C150)
Όπως μας είπε ο πρόεδρος της ΠΑΣΕΓΕΣ, αυτό το διάστημα η κύρια προσπάθεια έχει επικεντρωθεί στην ενεργοποίηση των δικαιωμάτων των αγροτών, διότι τα χρονικά περιθώρια είναι πλέον σφιχτά, λόγω και των καθυστερήσεων και των λαθών του ΟΠΕΚΕΠ. Δεν έχουμε παραπάνω από ένα μήνα και οι αγρότες θα πρέπει να κατανοήσουν ότι εάν δεν ενεργοποιήσουν τα δικαιώματα τους, τότε αυτά θα χαθούν.
Ο πρόεδρος της Ένωσης Αγροτικών Συνεταιρισμών Μεραμπέλλου, κ. Μαστοράκης, δήλωσε ότι ήδη εργάζονται κάποια συνεργεία τα οποία αποτυπώνουν σε χάρτες τα αγροτεμάχια σε μια προσπάθεια να ολοκληρωθεί γρήγορα το όλο έργο. Όποιος αμελήσει, τότε θα χάσει τα δικαιώματα του και την επιδότηση.