![Φίλοι Νοσοκομείου Αγίου Νικολάου, πρωτοχρονιάτικη πίτα](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/φιλοι-νοσοκομείου-1.jpg?resize=640%2C480)
Το μεσημέρι της Δευτέρας (18/2), έκοψε τη πρωτοχρονιάτικη πίτα του το Σωματείο Φίλων Νοσοκομείου Αγίου Νικολάου, στην αίθουσα εκδηλώσεων του νοσοκομείου, παρόντων εκπροσώπων φορέων, φίλων και μελών του νοσοκομείου.
Τη πίτα ευλόγησε ο Μητροπολίτης Πέτρας και Χερρονήσου Γεράσιμος εκφράζοντας της ευχές της εκκλησίας.
Στη συνέχεια χαιρέτισαν, η διοικήτρια του νοσοκομείου Μαρία Σπινθούρη, η αντιδήμαρχος Αγίου Νικολάου Δέσποινα Καρνιαδάκη, οι υποψήφιοι δήμαρχοι Αγίου Νικολάου Κοκκίνης και Ανδριώτης, εκπρόσωποι φορέων, οι βουλευτές του νομού δια μηνυμάτων τους.
![Φίλοι Νοσοκομείου Αγίου Νικολάου, πρωτοχρονιάτικη πίτα](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/φιλοι-νοσοκομείου-2.jpg?resize=640%2C480)
Ο πρόεδρος του Συλλόγου Δημήτρης Μετοχιανάκης ευχαρίστησε όσους παρέστησαν και παρουσίασε τον απολογισμό του ΔΣ μέχρι στιγμής, με κύρια στόχευση τη πρόληψη.