![Μανόλης Δασκαλάκης Μανόλης Δασκαλάκης](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/daskalakis01.jpg?resize=200%2C162)
Η εκδήλωση θα ξεκινήσει με το χαιρετισμό του προέδρου της ΤΕΔΚ Λασιθίου κ. Νίκου Καστινάκη. Στη συνέχεια ο δήμαρχος Ιεράπετρας κ. Νίκος Χριστοφακάκης θα αναπτύξει ομιλία με θέμα: «Η τοπική αυτοδιοίκηση και οι λειτουργοί της».Ακολούθως θα γίνει απονομή αναμνηστικού δώρου από τον πρόεδρο της ΤΕΔΚ και αντιφώνηση από τον Μανόλη Δασκαλάκη.
Η βραδιά θα κλείσει με τραγούδια από την χορωδία του δήμου Ιεράπετρας και δεξίωση.
Η όλη εκδήλωση θα λάβει χώρα στην αίθουσα του Πολιτιστικού Κέντρου στο Μύρτο Ιεράπετρας (ώρα 20:00)
γράφει η Βίκυ Αγγελοπούλου