![Ορειβατικός Σύλλογος πεζοπορία Πύργος - Μεσελέροι - Πύργος](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/ΠΥΡΓΟΣ-ΚΑΛΟ-ΧΩΡΙΟ.jpg?resize=640%2C377)
Την Κυριακή 5 Φεβρουαρίου ο Ορειβατικός Σύλλογος Αγίου Νικολάου διοργανώνει κυκλική πεζοπορία στην περιοχή του Καλού Χωριού και βόρεια της Ιεράπετρας. Η πεζοπορία μας θα ξεκινήσει από το χωριό Πύργος
και από αγροτικούς δρόμους, χωματόδρομους και από το παλιό βενετσιάνικο μονοπάτι θα ανηφορίσουμε προς το γραφικό χωριό των Μεσσελέρων. Η επιστροφή στην αφετηρία θα γίνει από χωματόδρομο.
ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ: από Άγιο Νικόλαο (οδός Κ. Καραμανλή 24 S/M Βασιλόπουλου), στις 8:30 το πρωί της Κυριακής
ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΠΕΖΟΠΟΡΙΑΣ: 3,5 ώρες (χωρίς τις απαραίτητες στάσεις)
ΒΑΘΜΟΣ ΔΥΣΚΟΛΙΑΣ: -1-
ΑΡΧΗΓΟΣ: Λεωνίδας Κλώντζας
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ: 6944782507
ΟΡΟΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ: στο blog του Συλλόγου (pezopories.blogspot.gr)