![Βία, ένα φαινόμενο με χίλια πρόσωπα. Η βία στο σχολικό περιβάλλον της Κρήτης - Τοπικά χαρακτηριστικά](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/Βία-ένα-φαινόμενο-με-χίλια-πρόσωπα.jpg?resize=640%2C783&ssl=1)
Η Ομάδα Κοινωνικής Αλληλεγγύης των Εθελοντών της παράταξης «Δικαίωμα στην Πόλη» δίνει βήμα για δημόσιο διάλογο τη Δευτέρα 17 Ιουνίου 2024 και ώρα 8:00 μ.μ., στον Κοινωνικό Χώρο των Ιδρυμάτων Α. και Μ. Καλοκαιρινού με θέμα «Βία, ένα φαινόμενο με χίλια πρόσωπα. Η βία στο σχολικό περιβάλλον της Κρήτης – Τοπικά χαρακτηριστικά».
Μαζί μας θα συζητήσει ο Γιώργος Μόσχος, Νομικός και Εγκληματολόγος, Διευθυντής του προγράμματος Νεανικής Συμμετοχής της Πρωτοβουλίας για την Ψυχική Υγεία Παιδιών και Εφήβων.
Ο δημόσιος αυτός διάλογος έχει στόχο την ευαισθητοποίηση σε θέματα βίας, στο πώς αυτή εκφράζεται στην Κρήτη καθώς και τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά της.