![καρδιοπνευμονική αναζωογόνηση, εκπαίδευση μαθητών](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/KARPA-2017-600x800.jpg?resize=600%2C800)
Ολοκληρώθηκε με επιτυχία η εκδήλωση εκπαίδευσης των μαθητών της Α΄ τάξης του 1ου και 2ου Λυκείου Ιεράπετρας στην καρδιοπνευμονική αναζωογόνηση (ΚΑΡΠΑ),
που διοργάνωσαν το Γραφείο Πρόληψης και Προαγωγής της Δημόσιας Υγείας του Δήμου Ιεράπετρας και ο τομέας Ιεράπετρας του ΕΚΑΒ Κρήτης , την Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου 2017.
Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια της Πανελληνίας Εβδομάδας Εκπαίδευσης και Πρόληψης (12 – 19 Δεκεμβρίου 2017) στη μνήμη των στελεχών του ΕΚΑΒ Βουρβαχάκη Δημήτρη και Κελαράκη Βαγγέλη.
Ο Εντεταλμένος για Θέματα υγείας
Αντώνιος Πετράς