![Παράδοση, παραλαβή στον δήμο Αγίου Νικολάου](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/IMG_20231231_121209.jpg?resize=640%2C455&ssl=1)
Λίγο μετά τις 12 το μεσημέρι της Κυριακής (31/12), έγινε στο γραφείο του δημάρχου Αγίου Νικολάου, η τυπική παράδοση – παραλαβή από τον απερχόμενο δήμαρχο Αντώνη Ζερβό στο νέο δήμαρχο Μανόλη Μενεγάκη.
Από τη πλευρά του δήμου ήσαν παρόντες διευθυντικά στελέχη. Ο νέος δήμαρχος εμφανίστηκε μόνος του χωρίς κανέναν άλλον του συνδυασμού.
Ακολούθησε ανταλλαγή απόψεων έως και φιλοφρονήσεων. Ο Ζερβός είχε ετοιμάσει ένα υπόμνημα με τα σημεία που θεωρεί καίρια, υποσχέθηκε υποστήριξη σε όσα θέματα τρέχουν και τυχόν απορίες, ενώ ο νέος δήμαρχος αφού ευχαρίστησε τον προκάτοχο του υποσχέθηκε ότι θα τον συμβουλεύεται.
Τη Τρίτη 2 Ιανουαρίου στις 19:00 στην αίθουσα του δημοτικού συμβουλίου Αγίου Νικολάου, η εκλογή των μελών του προεδρείου του δημοτικού συμβουλίου και των μελών της δημοτικής επιτροπής.