![Image νομαρχιακοί σύμβουλοι Λασιθίου](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/ns30-8.jpg?resize=200%2C150)
Για το θέμα του Συμβουλίου Νεολαίας, μπήκαν προβληματισμοί, όπως, η σύνθεση, η αυτονομία αποφάσεων, η υποστήριξη και άλλα. Τελικά συγκροτήθηκε επιτροπή, η οποία θα επεξεργαστεί την πρόταση του νομάρχη και θα φέρει τις προτάσεις της στο επόμενο συμβούλιο.
Η επιτροπή αποτελείται από τους Νομαρχιακούς Συμβούλους, Μενέλαο Φουλεδάκη, Μιχάλη Παπαδομιχελάκη και Γεώργιο Ζερβάκη.
![Image νομάρχης και προεδρείο νομαρχιακού συμβουλίου Λασιθίου](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/ns30-8a.jpg?resize=200%2C150)
Ακόμα, ροποποιήθηκε ο προϋπολογισμός έτους 2004 και ο Νομάρχης ενημέρωσε το σώμα για τις προτάσεις για οδικά έργα που υπεβλήθησαν πρόσφατα στο ΠΕΠ Κρήτης.